Ginekologia estetyczna - Ginekologia Estetyczna - najpopularniejsze zabiegi

lekarze specjaliści > Ginekologia estetyczna >Ginekologia Estetyczna - najpopularniejsze zabiegi

Ginekologia Estetyczna - najpopularniejsze zabiegi

Ginekologia estetyczna cieszy się wśród Polek coraz większą popularnością. Obecnie kobiety dbają o dobry wygląd nie tylko twarzy i sylwetki, ale również najbardziej intymnych sfer swojego ciała. Dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki Triclinium potwierdza ten trend i wymienia wiele zabiegów, które w małoinwazyjny sposób pozwalają pozbyć się estetycznych intymnych przypadłości.

Okazuje się, że atrakcyjny wygląd sfer intymnych w znaczący sposób potrafi wpłynąć na większe poczucie własnej wartości kobiety. Potrzeby Polek w tej dziedzinie są różnorodne. Panie zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej z problemami „tych miejsc” o różnym podłożu. Może nim być zły stan narządów intymnych po naturalnym porodzie, starzenie się oraz nieakceptowanie ich wyglądu lub mniejsza satysfakcja seksualna.

colgate
Jak twierdzi dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, za pomocą zabiegów ginekologii estetyczne w łatwy i szybki sposób można pozbyć się każdego rodzaju tego typu defektów. – Ginekologa estetyczna to stosunkowy nowy odłam medycyny, mimo to metody odmładzania i korygowania wad, znane lekarzom medycyny estetycznej, sprawdzają się również w przypadku większości problemów należących do tej dziedziny. Laseroterapia oraz ostrzykiwanie preparatami wypełniającymi lub o działaniu lipolitycznym to główne metody wykorzystywane w ginekologii estetycznej.

Estetyka
Samymi względami estetycznymi podyktowane jest wiele zabiegów ginekologii estetycznej. Zaliczamy do nich wykonywaną pod miejscowym znieczuleniem plastykę laserową przerośniętych warg sromowych mniejszych, laserowe rozjaśnianie okolic intymnych (zabieg trwa ok. piętnastu minut), czy modelowanie wzgórka łonowego. Ten ostatni zabieg wykonuje się najczęściej poprzez lipolizę iniekcyjną, czyli wstrzykiwanie preparatów rozpuszczających tłuszcz.

colgate
Młodość
Naturalny proces starzenia nie omija również tych najbardziej intymnych części ciała. Nasza skóra wiotczeje także w tych rejonach, a śluzówka pochwy się wysusza. – Pacjentki, które chcą odmłodzić swoje strefy intymne, robią to z kliku przyczyn: ze względów estetycznych, ale częściej przez obniżenie się komfortu życia seksualnego, zarówno ich, jak i ich partnerów, oraz przez względy zdrowotne – tłumaczy dr Marek Wasiluk z kliniki Triclinium. – Rewitalizujące i odmładzające działania ginekologii estetycznej sprowadzają się najczęściej do dwóch rodzajów zabiegów. Pierwszym z nich jest wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym. Taki zabieg przywraca dawną objętość i jędrność tkankom w tym rejonie, a przez to ponownie ukrywa głębiej umiejscowione pod nimi wejście do pochwy, co wpływa na mniejsze jej wysuszanie. Drugim zabiegiem jest wykonywana rewitalizacja pochwy za pomocą lasera frakcyjnego z wyspecjalizowaną końcówką i pracującego w specjalnym, praktycznie niebolesnym trybie. Naświetlanie śluzówki pochwy tego typu laserem powoduje jej odmłodzenie i pogrubienie, a przez to jej lepsze nawilżanie i obkurczenie. Poprawia się więc wygląd i funkcjonowanie narządów płciowych, a co za tym idzie – także komfort życia seksualnego obojga partnerów i wyeliminowanie większego prawdopodobieństwa pojawiania się infekcji dróg rodnych.

Korygowanie
Do gabinetów medycyny estetycznej bardzo często zgłaszają się pacjentki narzekające na poporodowe defekty swoich okolic intymnych. Kobiety decydujące się na poród naturalny, najczęściej borykają się potem z problemami, takimi jak luźność pochwy czy bolesne i nieestetyczne blizny, zrosty i stwardnienia, które powstają w wyniku nieprawidłowego zszycia nacięcia krocza. Tego typu wady mają wpływ przede wszystkim na komfort życia seksualnego.
Dr Marek Wasiluk poleca dwa rodzaje zabiegów kobietom zmagającym się z tego typu dolegliwościami. – Luźność pochwy to można zniwelować przy pomocy zabiegu smart liftingu. Metoda wykorzystuje specjalne, całkowicie wchłanialne mikro nici zakończonych drobnymi haczykami, którymi „obszywane” jest wejście do pochwy. Zabieg powoduje naturalne wytwarzanie się w tym miejscu kolagenu, a przez to zwężenie. Z kolei z wszelkimi bliznami i zrostami bardzo skutecznie radzi sobie laser.

Zwiększ swoje doznania!
Ginekologia estetyczna to jednak nie tylko radzenie sobie z różnego typu problemami i defektami stref intymnych. Dziedzina ta oferuje kobietom także proste zabiegi, których mówiąc wprost – jedynym celem jest spotęgowanie późniejszych doznań seksualnych. Wśród tego typu metod wymienić można np. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym osławionego punktu G, przez co staje się on powiększony, a to z kolei wpływa jego łatwiejszą stymulację. Do zabiegów poprawiających jakość życia seksualnego z pewnością można również zaliczyć wymieniane już wcześniej zabiegi laserowego obkurczania pochwy i Smart lifting okolic intymnych.

Dr Marek Wasiluk
Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium

Ginekologia estetyczna

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl