Ginekologia estetyczna - Ginekologia estetyczna - nieinwazyjne zabiegi dla kobiet

lekarze specjaliści > Ginekologia estetyczna >Ginekologia estetyczna - nieinwazyjne zabiegi dla kobiet

Ginekologia estetyczna - nieinwazyjne zabiegi dla kobiet

Ginekologia estetyczna - nieinwazyjne zabiegi dla kobiet
Ginekologia estetyczna w ostatnich latach oferuje coraz więcej zabiegów, które rozwiązują wiele problemów z intymnej sfery życia współczesnych kobiet. Mówiąc krótko ginekologia estetyczna ma na celu leczenie dysfunkcji i przywrócenie poprawnego funkcjonowania kobiecych narządów płciowych oraz wykonywanie zabiegów poprawiających wizualnie wygląd narządów intymnych.

Najczęściej do wyżej wymienionych zmian dochodzi u kobiet po porodzie naturalnym lub po związanym z nim zabiegiem, na przykład takim, jak nacięcie krocza. Jednak do mikrouszkodzeń dojść może również podczas intensywnego uprawiania sportu, gdzie najczęściej wymieniane jest kolarstwo, ale ciasna bielizna i obcisłe spodnie mogą być przyczyną zmian i defektów narządów płciowych. Do tego dochodzą również zmiany związane z okresem menopauzy i naturalnym starzeniem się organizmu.

Ginekologia estetyczna zajmuje również leczeniem nietrzymania moczu, przerostu warg sromowych czy blizn poporodowych, które często mogą być bardzo bolesne. Wszystkie te dolegliwości najczęściej skutkują spadkiem samooceny i brakiem zadowolenia ze współżycia seksualnego, co powoduje frustrację i może doprowadzić do depresji.

Można śmiało powiedzieć, że ginekologia estetyczna polega głównie na leczeniu pacjentek, a same względy estetyczne są najczęściej na drugim miejscu. Wiele kobiet cierpi przez wiele lat borykając się z tymi problemami i dopiero wizyta w gabinecie i przeprowadzony zabieg pozwalają im odzyskać psychiczny spokój. Można przyjąć założenie, że leczone jest ciało i dusza pacjentki. Duża ulga i nabranie pewności siebie, to najczęstsze efekty przeprowadzonych zabiegów. Oczywiście pojawiają się kobiety zainteresowanie jedynie względami estetycznymi, ale jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie przywiązują dużą wagę do piękna i wyglądu, więc ważne są dla nich wszystkie aspekty ciała, a przecież strefy intymne są dla wielu kobiet bardzo ważne, bo to właśnie one świadczą o kobiecości i seksualności.

Ginekologia estetyczna - o tematach intymnych bez lęków

Chociaż sytuacja dynamicznie zmienia się najlepsze, to i tak bardzo rzadko decydujemy się na otwarte rozmowy dotyczące problemów intymnych. Pokutują tu wieloletnie „tradycje”, które traktowały intymność, seksualność i wszystko związane z seksem za tematy tabu, wstydliwe i niewygodne. Niestety problem ten w większym stopniu dotyczy kobiet niż mężczyzn, a wszystko zaczyna się już po narodzinach dziecka. Rodzice z łatwością mogą mówić o „siusiaku” chłopca, ale już samo nazewnictwo kobiecych narządów płciowych nastręcza wielu problemów. Wiele osób blokuje przed rozmową zwykły wstyd i przeświadczenie, że problem dotyczy tylko ich i boją się reakcji rozmówców. Okazuje się, że wiele kobiet borykających się na przykład z suchością pochwy, nie mają świadomości, że z tym samym problemem zmaga się mnóstwo kobiet. Ciężko przyznać się nam do jakichkolwiek problemów czy ułomności, tym bardziej, że właśnie strach przed reakcją otoczenia jest głównym powodem zatajania problemów. Podobnie sytuacja wygląda w relacjach z partnerem, oprócz wstydu pojawia się strach przed odrzuceniem, czy brakiem zrozumienia. Bardzo ciężko jest mówić o swoich potrzebach czy oczekiwaniach, dlatego relacje między partnerami często opierają się na obustronnym milczeniu i udawaniu, co nie sprzyja żadnej ze stron. Miłość do partnera i strach przed utratą związku jest najczęstszą przyczyną zatajania problemów. Wszechobecna pruderia przez lata wykształciła stan, w którym kobieta mówiąca otwarcie o swoich potrzebach czy seksualności uważana byłą wręcz za osobę rozwiązłą i odbierano ją krytycznie. Na szczęście te „trendy” powoli odchodzą w niepamięć, jeszcze kilkanaście lat temu żaden mężczyzna nie dokonałby zakupu podpasek czy żelu do higieny intymnej, co dzisiaj jest przecież widokiem zupełnie zwyczajnym. Ginekologia estetyczna stawia nam nowe wyzwania pozwalające nam przełamać opór, który tkwi w nas samych. Szczera rozmowa potrafi często rozwiązać wiele problemów, a wsparcie partnera może okazać się nieocenione. Proste zabiegi okazują się wybawieniem i powrotem do psychicznej równowagi, dlatego nie ma co zwlekać, w przypadku jakiegokolwiek schorzenia lub odczucia, że chcemy poprawić wygląd stref intymnych.

Ginekologia estetyczna – najbardziej popularne zabiegi

Z badań statystycznych wynika, że najczęściej do gabinetów ginekologii estetycznej trafiają kobiety borykające się z problemami wynikającymi z suchości pochwy. Schorzenie to dotyka wiele kobiet, u których najczęściej problemy te pojawiają się podczas karmienia piersią lub w okresie menopauzy. Atrofia błony śluzowej lub jej dysfunkcja oprócz dyskomfortu, często powoduje również ból i to nie tylko podczas stosunku, ale również podczas uprawiania sportu, czy normalnej egzystencji, problemy z tym mają również kobiety karmiące piersią, dlatego warto odwiedzić ginekologa, który zaproponuje alternatywne metody leczenia. Kolejnym częstym problemem kobiecym jest nietrzymanie moczu. Oczywiście jest wiele metod leczenie tego schorzenia, od autokontroli wspomaganej ćwiczeniami mięśni po farmakologię, ale problem ten dotyka wiele kobiet i powstało wiele metod leczenia, wizyta diagnostyczna w gabinecie lekarskim pomoże dobrać odpowiednią metodę kuracji, popularne są zabiegi nowoczesnym laserem Hifu, który wykorzystuje ultradźwięki. W gabinetach nie brakuje kobiet z infekcjami intymnymi, które nawracają lub z różnych powodów nie można ich wyleczyć farmakologicznie, w takim przypadku również pomocna może się okazać ginekologia estetyczna i laser. Do największych zmian w pochwie i jej okolicach dochodzi po porodzie, oprócz zmian wizualnych może pojawić się również ból podczas stosunku, to właśnie wtedy kobiety decydują się na zabiegi związane z plastyką krocza i pochwy. Zmianom ulegają również wargi sromowe, zmienia się ich kształt, a często ciemnieją, co też można przywrócić do wcześniejszego stanu korzystając z pomocy ginekologii estetycznej.

Perineoplastyka, czyli zabiegi chirurgii plastycznej krocza nastawiona jest głównie na likwidację blizn lub zrostów poporodowych, a zabiegi te bardzo często łączone są z plastyką pochwy. Na zaciemnienie miejsc intymnych skarżą się nie tylko kobiety po narodzinach dziecka, ale również pacjentki, które długotrwale przyjmują leki i panie w okresie klimakterium. Wybielanie miejsc intymnych to również typowy zabieg ginekologii estetycznej i może uzyskać zadowalające efekty już po kilku zabiegach.

Ginekologia estetyczna - nowoczesne zabiegi laserowe

Jak wspomniano wcześniej problemy stref intymnych są nadal tematem tabu dla wielu kobiet i mimo iż miejsca te nie są eksponowane na co dzień, to ich defekty i nieprawidłowe funkcjonowanie stanowią dla kobiet ogromny problem. Oprócz wstydu i blokady w zgłaszaniu dolegliwości, pojawiał się również strach przed bolesnymi zabiegami i długotrwałą rekonwalescencją.
Dzisiaj ginekologia estetyczna oferuje wykonanie zabiegów związanych z poprawą kształtu, wyglądu czy leczenia dolegliwości narządów intymnych za pomocą nowoczesnych laserów. W wielu przypadkach jest to metoda małoinwazyjna , a jej efekty są widoczne w bardzo krótkim czasie. Nietrzymanie moczu to jedna z dolegliwości kobiecych, do której leczenia wykorzystuje się właśnie laser. Odpowiednie leki i laseroterapia potrafią pobudzić mięśnie do prawidłowej pracy, łagodząc, bądź zupełnie eliminując tą przypadłość.
Nawracające infekcje intymne, jeszcze nie tak dawno mogły być leczone tylko poprzez podawanie leków, ale często było to tylko zaleczanie problemu, obecnie zastosowanie w leczeniu promieni lasera sprawia, że śluzówka pochwy jest stymulowana do przemiany i powrotu do prawidłowego funkcjonowania.
Podobnie wygląda sprawa podczas poprawiania kształtu warg sromowych, pobudzanie laserem niektórych miejsc może sprawić ich ujędrnienie, a zastosowanie lasera na głębszych warstwach doprowadzi do ich obkurczenia, tym sposobem można nadać wymagany kształt nie tylko wargom sromowym, ale powodując obkurczenie pochwy znacząco poprawić jakość współżycia seksualnego.

Zabiegi laserowe nie powodują praktycznie żadnych powikłań w przeciwieństwie do tradycyjnych metod chirurgicznych. Wybielanie miejsc intymnych, przypomina usuwanie tatuażu a zastosowany w zabiegu laser, atakuje skórę miejscowo pobudzając ją do naturalnej regeneracji, dlatego wystarcza zazwyczaj kilka krótkich wizyt. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, zaawansowanej technologii i doświadczenie ginekologów estetycznych sprawia, że obecnie większość zabiegów odbywa się szybko i bezinwazyjnie, a użycie laserów otworzyło drogę do jeszcze większego zainteresowania zabiegami ginekologii estetycznej.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl